Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

Ekologické dny Olomouc, tradiční jarní festival nejen ekologie, začínají 24. dubna hudebně literárním večírkem v Rajské zahradě Domu přírody Litovelského Pomoraví. Až do 5. května připravil Sluňákov – centrum ekologických aktivt města Olomouce bohatý program: besedy a přednášky, výstavy a vycházky do krajiny. Vrcholem bude už tradičně prvomájový Ekojarmark na Horním náměstí.


název článku:
perex:

Hra světla a stínu, ve které se prolne půvab jarních květin s křehkou krásou skla. Strom jako symbol života a plynutí času… Květinová výstava Flora Olomouc 2019 ve dnech 25. – 28. dubna, zve na nevšední ústřední expozici v pavilonu A s názvem Strom života. Pavilony G a H budou hostit rozsáhlou expozici bonsají a suiseki. Co dále nabídne letošní Flora Olomouc? Odborné přednášky, floristickou show, výstavu drobné zahradní mechanizace Hortifarm, Jarní zahradnické trhy a především záplavu jarních květin.


název článku:

OBRAZEM: Olomoucké Velikonoce

21. dubna 2019 (ne)
perex:

Zhruba deset tisíc lidí přišlo v neděli na olomoucké Horní náměstí. Zvláště masivní účast zaznamenali pořadatelé z odboru kultury během dopoledne. Zájem o folklór trval ale celý den. Kromě farmářského trhu patřilo mezi největší velikonoční atrakce pletení pomlázek i přítomnost domácího zvířectva.


název článku:
perex:

Na Zelený čtvrtek se vila Primavesi otevřela veřejnosti. Návštěvníci mohli díky komentovaným prohlídkám vejít do centrální haly, jídelny, pokoje, zimní zahrady, na terasu a do zahrady, odkud je krásný výhled do parku. Zpřístupněna byla i věž prachárny nad Michalskými schody.


název článku:

Velikonoce v olomoucké zoo

18. dubna 2019 (čt)
perex:

Pašijový týden začal a Zoo Olomouc ve svých přípravách nezahálí. Velikonoční dílničky, tradice napříč světem i komentovaná krmení. To vše je náplní letošních Velikonoc v Zoo Olomouc. „Věříme, že chladnému počasí odzvonilo jako zvonům na cestě do Říma, letošní Velikonoce bude provázet jarní nálada a každý z návštěvníků si zde najde to své,“ zve na připravovaný program za zoo Karla Břečková. A na co se mohou malí i velcí těšit?


název článku:

Velikonoční svozu odpadů

18. dubna 2019 (čt)
perex:

Technické služby města Olomouce upozorňují na změny svozu odpadů v souvislosti s Velikonocemi. V pátek 19. dubna 2019 bude svoz odpadů probíhat dle platného harmonogramu.


název článku:

Sváteční provoz lékáren

18. dubna 2019 (čt)
perex:

V pondělí 22. dubna a ve středu 8. května bude zajišťen provoz lékáren v regionu, v každém okrese bude otevřena jedna prodejna léků. V Olomouci bude po dobu pracovního volna v provozu lékárna ve Fakultní nemocnici Olomouc, která má otevřeno non – stop.


název článku:

Arionova kašna zahájila sezonu

18. dubna 2019 (čt)
perex:

Nejmladší městská kašna, která patří k oblíbeným místům Olomoučanů i turistů, opět tryská vodu. Arionova kašna na Horním náměstí po zimní odstávce zahájila sezonu.


perex:

Odpověď nejen na tuto otázku hledali v Olomouci odborníci na odpadové hospodářství. Město hostilo dvoudenní konferenci s názvem Odpady 21.


perex:

Jak dál s dopravou v Olomouci? Jak řešit parkování ve městě? O těchto aktuálních a složitých tématech diskutovali 10. dubna na speciálním semináři zástupci všech komisí městských částí s představiteli města a magistrátu. Seminář byl součástí projektu Spokojená Olomouc, který naplňuje Plán udržitelné městské mobility Olomouc, tedy strategický dokument v oblasti dopravy.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5160, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 516}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu