Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Světová elita závodila před Šantovkou « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Světová elita závodila před Šantovkou

Světová elita závodila před Šantovkou

Světová elita závodila před Šantovkou

14. května 2019 (út)

Silná zahraniční konkurence se sešla na víkendovém závodě UCI Trials C1 před olomouckým obchodním centrem Šantovka. Finále vyhrál český jezdec Václav Kolář. Favorizovaný Thomas Pechhacker skončil čtvrtý.

Čtyřiadvacetiletý rakouský závodník Thomas Pechhacker se divákům představil v duhovém dresu mistra světa UCI Trials 2018. Do finále postoupil z prvního místa v kvalifikaci se čtyřicetibodovým náskokem. Chyba a následný pád na poslední sekci jej však nakonec připravil o pódiové umístění.

Vítězem se stal Václav Kolář, jediný český zástupce ve finálové šestce. “Finále bylo hodně vyrovnané, mám radost, že se mi podařilo vyhrát v takto silně obsazeném závodě”, pochvaloval si své umístění Kolář. Druhé místo získal Marco Bonalda z Itálie, třetí skončil slovenský jezdec Samuel Hlavatý.

Pět soutěžních tratí připravil pořadatel na venkovních plochách před obchodním centrem Šantovka, šestá byla umístěna přímo uvnitř centra. Jezdce i diváky čekal atraktivní mix překážek z kamenů, klád i dřevěných cívek. „Závod na úrovni C1 se konal v Olomouci poprvé. Spolupráci s Galerií Šantovka jsme si úspěšně vyzkoušeli už na loňské soutěži Českého poháru. Letos jsme proto zkusili Olomouci nabídnout mezinárodní závod“, říká ředitel soutěže Radek Janka.

„V elitních kategoriích se představilo téměř dvacet jezdců ze sedmi zemí, mezi nimi tři jezdci z první desítky světového rankingu a šest mistrů republiky. Česká republika zatím v UCI trialu nezažila takto silně obsazenou soutěž“, dodává.

Součástí dvoudenní sportovní akce bylo mistrovství České republiky v cyklotrialu. Sobotní předehra patřila kategoriím mládeže do 16 let. Také zde doplnili startovní listinu soutěžící z okolních zemí. Pro českou mládež byl závod součástí nominace na letní světové hry mládeže. Náročnost nedělní soutěže dospělých zvýšilo nepříznivé počasí, vytrvalý déšť bohužel odradil i část diváků u venkovních tratí. Titul mistra republiky v kategorii elite 20“ obhájil Václav Kolář, v elite 26“ zvítězil Lukáš Müller.

Závod se konal s podporou statutárního města Olomouc, Lesů města Olomouce, firmy Staves Olomouc, DT Výhybkárna a strojírna Prostějov, společnosti NUTREND D. S. a obchodního centra Galerie Šantovka.

Přílohy:

Fotografie:

| Poslední úprava: 14. května 2019 (út)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu