www.olomouc.eu | stránka: Mapei Merida Kaňkovský po úspěšné sezoně plánuje příští sezonu « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Mapei Merida Kaňkovský po úspěšné sezoně plánuje příští sezonu

Mapei Merida Kaňkovský po úspěšné sezoně plánuje příští sezonu

2. listopadu 2018 (pá)

Olomoucký mládežnický oddíl Mapei Merida Kaňkovský už řadu let dominuje Českému poháru v mládežnických kategoriích, zásobuje talenty juniorské reprezentace, a co je nejdůležitější, vychovává kluky k touze závodit a mít cyklistiku v srdci. Takové jezdce si pak rádi berou týmy dospělých a také reprezentační trenéři. Letošní sezona byla opět plná úspěchů. Mapei Merida Kaňkovský vyhrál Český pohár v kadetech a prosadil se i na mezinárodních závodech.

Velký talent vidí Jiří Kaňkovský v kadetovi Pavlu Bittnerovi. Ten se stal suverénním vítězem letošního Českého poháru. Kadeti ve složení Bittner, Hrdlička, Obdržálek a Vall vyhráli posedmé za sebou v této kategorii mistrovství ČR v časovce. Bittner se dokázal prosadit i na závodech evropské top úrovně Regionem Orlicka a Závodu míru nejmladších v Jevíčku, kde vždy vyhrál etapu, několikrát byl na pódiu a celkově skončil druhý. Je obrovsky všestranným závodníkem a velkým příslibem české cyklistiky. „Příští rok čeká Pavla přechod mezi juniory, věřím, že díky svým rychlostním předpokladům se dokáže prosadit i ve světovém poháru, ale musí samozřejmě pořádně makat v tréninku,“ řekl k další budoucnosti olomouckého talentu trenér a manažer MMK Jiří Kaňkovský.

Čtyři kadeti MMK se navíc umístili v TOP 10 Českého poháru KALAS CUPu 2018. Junioři tak úspěšnou sezonu neměli, ovlivněno to bylo také jejich reprezentačními starty ve světovém poháru. Z juniorů odchází do Dukly Praha Antonín Kostiha a Jan Kašpar, Vojtěch Kmínek míří do Favoritu Brno. Kromě dílčích úspěchů je hlavním cílem mládežnického týmu výchova cyklistů pro dospělé kategorie. „Některé týmy závodníky v mládežnických závodech šetří, učí taktizovat, nestřídat, nezávodit, my takové kroky neděláme. Budeme závodit, díváme se dál, pro kluky má význam nevyhýbat se závodům, bojovat. Vidíme pak v mužských kategoriích, že se prosazují. Jako příklad uvedu Kubu Otrubu, který jako druhoročák v U23 už závodí s nejlepšími v dospělých, v září jel dva závody na MS v Innsbrucku,“ řekl ke své cyklistické filozofii trenér MMK Jiří Kaňkovský starší.

Letos Mapei Merida Kaňkovský vynechal dráhovou sezonu, ale už se chystá na tu silniční v příštím roce. Již nyní mančaft trénuje, kádr se hodně obmění, měl by roce 2019 čítat 25 cyklistů, nejsilnější budou opět kadeti, kterých by měli mít v Olomouci deset.

V přípravě se budou cyklisté hanáckého klubu připravovat nejprve na tradičním domácím soustředění v Bohuňovicích, pak čeká v únoru vybrané kadety a juniory soustředění ve Španělsku a před startem jarní sezony přijde ještě Chorvatsko.

Velká změna čeká na mládežnickou cyklistiku v roce 2019. Letos měl Český pohár jen šest hlavních závodů, což se v příštím roce dramaticky změní k lepšímu. „V roce 2019 se pojede 12 závodů Českého poháru, když k tomu připočtu závody mistrovství republiky, etapové závody, tak by se mohlo v mládežnickém pelotonu jet 25 kvalitních závodů, což vnímám jako obrovský posun a přínos pro mladé závodníky. My budeme chtít uspět jak v domácím poháru, tak na mezinárodní úrovni. Věřím, že i díky podpoře sponzorů, kteří nám zůstali věrní, se nám to i příští rok povede minimálně tak, jako letos,“ řekl k plánům Jiří Kaňkovský.

| Poslední úprava: 2. listopadu 2018 (pá)