Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Dorostenci Sigmy zvládli vstup do evropské soutěže « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Dorostenci Sigmy zvládli vstup do evropské soutěže

Dorostenci Sigmy zvládli vstup do evropské soutěže

4. října 2018 (čt)

Skvěle vstoupili do mládežnické Ligy mistrů fotbaloví dorostenci Olomouce. Sigma v úvodním utkání 1. kola soutěže nastoupila proti NK Maribor a slovinského protivníka nešetřila. Na branku Galuse sice hosté do pauzy odpověděli Žugeljem, ve druhé půli však Hanáci svého soupeře jasně přehráli. Brankáře Mariboru postupně v rychlém sledu překonali Zmrzlý, Matoušek a Zlatohlávek a v 62. minutě bylo o vítězi střetnutí prakticky rozhodnuto. Sigma zvítězila hladce 4:1, když v závěru utkání bez potíží kontrolovala hru. Odveta se hraje 24. října na půdě soupeře.

„Pro kluky to byl zatím největší zápas v kariéře, takže nikoho nebylo třeba motivovat. Nechali na hřišti všechny své síly a výsledek tomu odpovídal. Už první poločas naznačil, že jsme lepší, věřil jsem, že utkání zvládneme,“ uvedl trenér Sigmy Tomáš Janotka.

SK Sigma Olomouc – NK Maribor 4:1 (1:1)

Branky: 37. Galus, 55. Zmrzlý, 61. Matoušek, 62. Zlatohlávek – 42. Žugelj
Rozhodčí: Lukjancukas – Gerasimov, Mirauskas (vš. Litva). ŽK: Grygar, Zlatohlávek, Galus, Langer - Kolmanič.
Sigma: Trefil – Diblík, David, Zima, Beňa – Grygar – Matoušek (89. Grečmal), Zlatoholávek, Zmrzlý, Galus (81. Langer) – Raab (90. Machala). Trenér: Tomáš Janotka.
Maribor: Jurca – Šlamberger, Maher, Koblar, Verbič – Frešer (72. Martinčič), Mutavič – Žugelj (84. Vipotnik), Cener (67. Kotnik), Kolmanič – Matko. Trenér: Milan Žurman.

| Poslední úprava: 4. října 2018 (čt)