Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Kontrolní den v Moravském divadle: nové propadlo a více místa pro první řadu « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Kontrolní den v Moravském divadle: nové propadlo a více místa pro první řadu

Kontrolní den v Moravském divadle: nové propadlo a více místa pro první řadu

Kontrolní den v Moravském divadle: nové propadlo a více místa pro první řadu

13. srpna 2018 (po)

Prázdninové práce v Moravském divadle už vyhlížejí cílovou rovinku, od září budou mít herci a technici na jevišti nové propadlo a diváci v první řadě více místa pro nohy.

Dnešní kontrolní den umožnil vedení města seznámit se s postupem prací. „Přesvědčili jsme se o tom, že termín dokončení stavebních prací včetně montáže technologií je reálný a nijak neohrozí zahájení nové divadelní sezony,“ uvedl primátor Staněk. Statutární město financuje prázdninové opravy už několik roků. „V minulých letech to byla modernizace foyeru, výměna sedadel nebo divácká galerie,“ připomněl primátor Staněk.

Letos nastal čas na opravy v prostoru jeviště. „Tou nejvýznamnější je rekonstrukce zvedaného stolu jeviště neboli propadla. Došlo k vytvoření nového betonového podloží. Nové propadlo usnadní pracovníkům jevištní techniky stavbu scény a kulis. Do jisté míry odpadne stavba z praktikáblů, protože propadlo buď zajede dolů, jak je potřeba, anebo vyjede až do výšky dvou metrů nahoru, čímž může nahradit jevištní stavbu na ploše jeviště,“ popsal ředitel divadla Pavel Hekela.

V mantinelu orchestřiště, který po výměně sedadel ubíral divákům v první řadě místo pro nohy, byly letos původní dřevěné trámy nahrazeny železnými profily o stejné nosnosti. Jsou užší a díky tomu se prostor v první řadě zvětšil.

Statutární město Olomouc, které je zřizovatelem divadla, vyčleňuje na letní opravy ze svého rozpočtu pravidelně milionové částky. „Konkrétně letos je to pět milionů korun. Dalších pět set tisíc přidalo divadlo ze svého rozpočtu na statické úpravy stropu orchestřiště. Navazuje tak na rozsáhlou rekonstrukci hlediště v minulém roce,“ řekl investiční náměstek primátora Filip Žáček.

Do konce srpna bude mít jeviště také nový nátěr podlahy, v provazišti se objeví nová lana a generální opravy budou mít za sebou i hudební nástroje.

Do nové sezony vstoupí Moravské divadlo tradičně galavečerem spojeným s předáním cen za nejlepší umělecké výkony. Slavnostní zahájení sezony se uskuteční v neděli 2. září v 19 hodin.

Fotografie:

| Poslední úprava: 13. srpna 2018 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu