Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Radní a náměstci si prohlédli výrobu leteckých motorů v Honeywell Aerospace Olomouc « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Radní a náměstci si prohlédli výrobu leteckých motorů v Honeywell Aerospace Olomouc

Radní a náměstci si prohlédli výrobu leteckých motorů v Honeywell Aerospace Olomouc

Radní a náměstci si prohlédli výrobu leteckých motorů v Honeywell Aerospace Olomouc

29. června 2018 (pá)

Vedení města navštívilo společnost Honeywell Aerospace Olomouc (HAO) v Mariánském Údolí. Zástupci olomoucké samosprávy se v doprovodu poradního sboru společnosti seznámili se strategií společnosti a technologiemi, které firma vyrábějící komponenty pro letecký průmysl používá. S komponenty z HAO se totiž setká každý, kdo nasedne do dopravního boeingu nebo airbusu.

HAO se zaměřuje na komfortní pracovní prostředí pro své zaměstnance, což je podloženo miliónovými investicemi do špičkových technologií a do rozvoje společnosti. „Seznámili jsme se s výrobním programem, ale také s úskalím při náboru kvalitně připravených zaměstnanců. Právě potřebám špičkových producentů je nutné přizpůsobit i výukové plány ve školách, aby jejich absolventi ovládali moderní technologie,“ uvedl náměstek primátora Pavel Urbášek.

Zhruba třetina zaměstnanců dojíždí do HAO z Olomouce. Dopravní obslužnost proto byla jedním z bodů jednání, kterého se účastnil náměstek primátora Aleš Jakubec. „Dopravní obslužnost netvoří jen autobusy nebo individuální automobilová doprava. Jsem rád, že zaměstnanci využívají i novou cyklostezku, která vede k jejich firmě,“ prohlásil náměstek Jakubec.

Investice společnosti Honeywell do letecké výroby v Hlubočkách – Mariánském Údolí dosahují ročně řádu stovek milionů korun. Olomoucký region je tak  významným servisním a dodavatelským centrem výrobků, které pomáhají přepravit miliony lidí denně. S komponenty z HAO se setká každý, kdo nasedne do dopravního boeingu nebo airbusu.

„Letecká doprava je na vzestupu a naše firma působí v regionu dlouhodobě. Svůj rozvoj plánujeme na desítky let dopředu, proto mě těší, že i vedení statutárního města Olomouce věnuje pozornost strategickým plánům s ohledem na vývoj soukromého sektoru,“ uvedl generální ředitel HAO Martin Šebesta.

Špičkoví operátoři a technologové se v Mariánském Údolí věnují vývoji a výrobě dílců do leteckých motorů již od roku 1951. HAO má nyní přes tisíc zaměstnanců a stále vychovává nové odborníky.

Fotografie:

| Poslední úprava: 29. června 2018 (pá)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu