Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Král majálesu David Koller promluvil, pak zazněla československá hymna « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Král majálesu David Koller promluvil, pak zazněla československá hymna

Král majálesu David Koller promluvil, pak zazněla československá hymna

Král majálesu David Koller promluvil, pak zazněla československá hymna

9. května 2018 (st)

Šerpu, plášť, hermelín, žezlo a královskou korunu převzal dnes odpoledne na pódiu před radnicí David Koller, slavný muzikant a především nový král olomouckého majálesu. Ten se letos nese v duchu oslav stého výročí vzniku československého státu. Také proto na závěr korunovačního ceremoniálu zazněla na Horním náměstí česká i slovenská národní hymna v podání univerzitního smíšeného pěveckého sboru Ateneo a dalších hostů včetně samotného Davida Kollera.

Hudebníka a nově zvoleného krále Kollera na pódiu představil první polistopadový rektor Univerzity Palackého Josef Jařab. „Vážím si tě jako hudebníka i pro tvé občanské postoje,“ řekl někdejší rektor Kollerovi před korunovací. „Ač budu králem, stejně mám raději demokracii než vládu jednoho muže, a právě proto, že budu králem, nemám rád komunisty,“ opáčil David Koller, čímž před početným publikem potvrdil svou poměrně známou občanskou angažovanost. „Přeji vám také, abyste si užili nejen dnešní májový svátek, ale celý máj, abyste se měli rádi a byli dobří i k lidem okolo sebe,“ popřál přítomným David Koller. Zdůraznil také, že se mu moc líbí fakt, že v Olomouci tvoří dvacet procent obyvatel studenti.

Jednotlivé královské propriety a insignie pak novému králi předal náměstek primátora Olomouce Martin Major, předseda Akademického senátu Univerzity Palackého Jiří Langer, prorektor UP Olomouc Petr Bilík a hejtman olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. „Děkuji vám, pane králi, a velmi děkuji i vašim poddaným studentům, protože s nimi je Olomouc nejvíc,“ řekl při předávání šerpy náměstek Martin Major. Korunu pak Davidu Kollerovi na hlavu posadila dosavadní královna majálesu Helena Sedláčková.

Král David Koller následně usedl do speciálního kabrioletu Škoda Felicie a z Horního náměstí, následován davy svých nových poddaných, odjel do Bezručových sadů, kde bude bohatý program pokračovat až do nočních hodin.

Fotografie:

| Poslední úprava: 9. května 2018 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu