Výluka tramvajového provozu Okresní soud – Nová Ulice a Náměstí Hrdinů - Tržnice
V sobotu 7. 4. 2018 bude prováděna v celé křižovatce ulic tř. Svobody a Havlíčkova výměna trolejového vedení. Po dobu prací bude v úsecích Okresní soud – Nová Ulice a Náměstí Hrdinů - Tržnice probíhat výluka tramvajového provozu.
TRAMVAJOVÝ PROVOZ
- Tramvajové linky č. 1, 3, 4 a 7 nebudou provozovány.
- Tramvajová linka č. 2 bude po dobu výluky vedena ve své trase v upravených časových polohách a bude posílena na interval 7/8 min. Výlukové jízdní řády budou zveřejněny na zastávkových označnících.
- Tramvajová linka č. 5 bude vedena ve své trase v upravených časových polohách. Výlukové jízdní řády budou zveřejněny na zastávkových označnících.
- Tramvajová linka č. X5 bude vedena v trase Trnkova – Envelopa – Hlavní nádraží – Pavlovičky a zpět s obsluhou všech nácestných zastávek. Kurzy, které začínají na zastávce Šantovka, budou vedeny manipulačně přes centrum a tř. Kosmonautů. Výlukové jízdní řády budou zveřejněny na zastávkových označnících.
AUTOBUSOVÝ PROVOZ
Náhradní doprava bude zajištěna po trase Palackého - Náměstí Hrdinů – Nová Ulice a zpět výlukovými autobusy X vedenými dle jízdního řádu zveřejněného na jednotlivých zastávkových označnících.
Po trase obsluhují výlukové autobusy zastávky následovně:
- Palackého – tramvajová zastávka směr Nám. Hrdinů
- Náměstí Hrdinů – tramvajová zastávka
- Okresní soud – tramvajová zastávka
- Výstaviště Flora – tramvajová zastávka
- Wolkerova – zastávka pro náhradní autobusovou dopravu
- Fakultní nemocnice – zastávka linky č. 10
- Pionýrská – zastávka linky č. 10
- Nová Ulice – zastávka směr Centrum Haná
Mezi zastávkami Pionýrská a Nová Ulice ve směru na Novou Ulici budou výlukové autobusy vedeny přes křižovatku ulic Brněnská – Hraniční rovně a dále po komunikaci Horní lán kolem Terna, do ulic I. P. Pavlova a Hraniční. Zde bude prováděno případné vyčkávání autobusů.
Odbavování cestujících na tramvajové zastávce Výstaviště Flora bude prováděno v obou směrech po najetí do prostoru tramvajového kolejiště. Autobus musí stát na kolejích u hrany vyvýšeného jízdního pruhu.
- Nová Ulice – zastávka směr Centrum Haná
- Pionýrská – zastávka linky č. 10
- Fakultní nemocnice – zastávka linky č. 10
- Wolkerova – zastávka linky č. 52
- Výstaviště Flora – tramvajová zastávka
- Okresní soud – tramvajová zastávka
- Náměstí Hrdinů – tramvajová zastávka
- Palackého – tramvajová zastávka směr Neředín
| Poslední úprava: 14. března 2018 (st)