Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: OBRAZEM: víkendový Mezinárodní festival vojenských hudeb v Olomouci « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » OBRAZEM: víkendový Mezinárodní festival vojenských hudeb v Olomouci

OBRAZEM: víkendový Mezinárodní festival vojenských hudeb v Olomouci

OBRAZEM: víkendový Mezinárodní festival vojenských hudeb v Olomouci

4. září 2017 (po)

I přes nepřízeň počasí se letošní XXIII. ročník Mezinárodního festivalu vojenských hudeb vydařil. V pátek odpoledne mohli diváci nejprve zhlédnout vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš na Horním náměstí a vzápětí v podvečer vynikající koncert smyčcového orchestru Finské armády v chrámu sv. Mořice.

. Toto těleso složené z vojáků základní prezenční služby představilo olomouckému publiku skladby autorů Jeana Sibeliuse, Franze Schuberta a dalších. Následovalo strhující a excelentní vystoupení Ustřední hudby armády České republiky spolu se sólisty – zpěvačkou Radkou Fišarovou, sopranistkou Lucií Silkenovou a houslistkou Veronikou Panochovou, které muselo být bohužel na poslední chvíli přesunuto z deštivého náměstí do sálu Moravské filharmonie. Po jeho skončení čekala na diváky na Horním náměstí porce rockové muziky v podání Rock bandu orchestru Finské armády.

V sobotu dopoledne si stovky návštěvníků Horního náměstí nenechali ujít příležitost zhlednout program a defilé vojenských hudeb armád Slovenské republiky, Finska, Spolkové republiky Německo a České republiky. Zpestřením byla vystoupení a ukázky Čestné stráže Posádkového velitelství Praha a Čestné stráže Finské armády a také společné vystoupení motocyklových jednotek Policie ČR a vojenské policie. Velké ovace publika sklidila nejen hudba Finské armády, ale také Ústřední hudba armády ČR a hudba olomoucké posádky. Odpolední program uzavírala slavnostní vernisáž výstavy z natáčení filmu Nebeští jezdci v Domě armády, která proběhla za účasti zástupců vedení generálního štábu armády ČR, vedení statutárního města, hostů z generálního štábu Finské armády a zástupců spolků a organizací z řad veteránů a odbojářů.

Nedělní program se nesl ve znamení koncertu smyčcového orchestru Finské armády určený pro veterány ve vojenské nemocnici Olomouc na Klášterním Hradisku.

Fotografie:

| Poslední úprava: 4. září 2017 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu