Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Velvyslanec Thajského království ocenil jarní Floru a nabídl další spolupráci « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Velvyslanec Thajského království ocenil jarní Floru a nabídl další spolupráci

Velvyslanec Thajského království ocenil jarní Floru a nabídl další spolupráci

Velvyslanec Thajského království ocenil jarní Floru a nabídl další spolupráci

21. dubna 2017 (pá)

V úchvatnou expozici magického Thajska se proměnila část pavilonu A na Výstavišti Flora Olomouc. Unikátní a velmi pestrá výstava, která probíhá v rámci jarní etapy Flory, je výsledkem spolupráce s velvyslanectvím Thajského království. Z olomouckého výstaviště se má nyní přenést i do oblasti ekonomiky.

Velvyslanec Thajského království v České republice Narong Sasitorn navštívil radnici, aby deklaroval zájem na další spolupráci, tentokrát v oblasti businessu a podnikatelských aktivit. „Pokračování úspěšné spolupráce s Olomoucí si aktuálně slibuji od setkání s partnery na úrovni krajské hospodářské komory. Dynamika ekonomického vývoje nejen v Thajsku, ale i v okolních oblastech nabízí prostor pro investice. V nadcházejících pěti letech se masivně plánují zejména do infrastruktury a právě tam spatřuji potenciál pro region i Českou republiku,“ objasnil záměry velvyslanec.

„Vážím si pozornosti, kterou věnujete Olomouci, i toho, jak aktivně a efektivně dokážete formulovat další úrovně spolupráce. Vybudovat životaschopné obchodní partnerství vyžaduje delší čas a kontinuální spolupráci, které společně dokážeme otevřít dveře, vytvořit potřebný rámec a být jejími garanty,“ reagoval při setkání primátor Antonín Staněk.

Kromě vizí v oblasti obchodních aktivit neopomenul velvyslanec Narong Sasitorn, jenž Olomouc navštívil s chotí, ocenit také úroveň květinové expozice na olomouckém výstavišti i atmosféru, která jejich návštěvu provázela. „Jsme doslova zaskočeni vřelým přijetím, kterého se nám v Olomouci dostalo,“ ocenil J.E. Narong Sasitorn.

Expozice Thajského království je v pavilonu A k vidění do neděle 23. dubna. Typickou thajskou přírodní scenérii se nechali inspirovat floristé i v soutěžních disciplínách. Letošní ročník nejstarší a nejproslulejší výstavnické akce svého druhu v České republice nese motto Tajemná tvář světa. „Jsem přesvědčen, že expozice Thajského království na výstavišti je velmi dobrým příkladem toho, jak dokážeme naše počáteční plány proměnit v konkrétní projekty,“ uzavřel s přesvědčením setkání s velvyslancem primátor Staněk.

Fotografie:

| Poslední úprava: 21. dubna 2017 (pá)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu