Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Olomouc a Tampere: třicet let partnerství oslaví výstavou « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Olomouc a Tampere: třicet let partnerství oslaví výstavou

Olomouc a Tampere: třicet let partnerství oslaví výstavou

Olomouc a Tampere: třicet let partnerství oslaví výstavou

23. března 2016 (st)

Třicet let už trvá partnerský vztah mezi Olomoucí a finským městem Tampere. S tímto druhým největším městem severské země pojí Olomouc a Olomoučany mnoho osobních vazeb a přátelství, bezpočet výměnných akcí a zcela konkrétní spolupráce v mnoha oblastech. V Olomouci zítra k příležitosti tohoto výročí začne fotografická výstava.

Mezi oblasti, kde spolupráce funguje perfektně, patří školství a výměnné studentské pobyty. S univerzitou v Tampere spolupracuje Pedagogická fakulta Univerzity Palackého, do výměn se brzy zapojí i Gymnázium Čajkovského, úzká spolupráce pojí už několik let Střední polygrafickou školu Olomouc s obdobně zaměřenou školou Tampere Vocational College Tredu.

Právě studenti této školy vytvořili sérii fotografií na téma krásy finské přírody. Ty nejlepší fotografie si budou moci Olomoučané prohlédnout od zítřka do 6. dubna na nádvoří radnice. „Vzhledem k tomu, jak krásná finská příroda je i jak dobrou pověst má v Evropě finský design a cit pro výtvarné umění, bude výstava jistě úspěšná,“ řekl primátor Olomouce Antonín Staněk. Ověřit si to může každý zájemce, výstava je otevřena veřejnosti, vernisáž se odehraje ve středu v 17 hodin.

„Spolupráce s tímto moderním finským velkoměstem si velice vážíme, jejich zkušenosti jsou v mnoha ohledech pro Olomouc inspirativní, a pokud vím, tak i pro finskou stranu je přátelství s Olomoucí prestižní a významné,“ dodal primátor Staněk. Olomouc a Tampere se opakovaně inspirují nejen v oblasti školství, ale například ve věcech cyklistické či tramvajové dopravy, ekologie, sportu a také v kultuře. V roce 2014 se na výstavišti Flora odehrála velká výstava, přibližující historii finské národní tradice – sauny. Finské divadlo Teatteri Telakka začalo nedávno spolupracovat s olomouckým divadlem Na cucky. Do Olomouce teď přijeli i dva studenti, kteří už navštívili střední polygrafickou školu, zúčastní se grafické soutěže a čekají je dva týdny praxe ve dvou olomouckých grafických studiích. Jeden ze studentů je v Tampere trenérem žákovského hokeje, chystá se tedy poznat i tuzemskou extraligu.

Fotografie:

| Poslední úprava: 23. března 2016 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu