Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Přihlaste se do velkého jarního úklidu! « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Přihlaste se do velkého jarního úklidu!

Přihlaste se do velkého jarního úklidu!

Přihlaste se do velkého jarního úklidu!

15. března 2016 (út)

Dnem D, kdy se v nově pojmenované kampani Ukliďme svět, ukliďme Česko, bude uklízet opravdu v celé republice, je sobota 16. dubna. Pro úklid nepořádku v přírodě budou vypsány i jiné termíny. Přihlásit se je možné na www.UklidmeCesko.cz.

Vyjdete si zjara do přírody, ale pozor, na mnoha místech jsou střepy, obaly od všeho možného, pneumatiky... Břehu řeky plného pet lahví a igelitových sáčků se vyhnete obloukem. Černé skládky a pohozené odpadky hyzdí okolí a představují nebezpečí nejen pro člověka, ale i pro přírodu. Řešením je dát dohromady dostatečný počet nadšenců, kteří jsou ochotni s nepořádkem společnými silami „zatočit“. Právě o to se snaží organizátoři z Českého svazu ochránců přírody, spolku Ekosmák a dalších zúčastněných organizací.

„Pokud je vám myšlenka dobrovolnické úklidové akce blízká, neváhejte se připojit a zorganizujte si úklid ve vašem okolí. Snažíme se organizátorům místních úklidů organizaci co nejvíce ulehčit a podpořit je nejen radami, mediální kampaní, ale i materiálně, zasláním balíčků s pytli a rukavicemi pro dobrovolníky,“ říká jeden z organizátorů akce Miroslav Kubásek. „Abychom věděli, kolik účastníků se letos chystá uklízet, a mohli jim materiál včas přichystat a rozeslat, potřebujeme, aby se nám přihlásili co nejdříve, ať už jsou z obcí, zájmových sdružení, škol či firem,“ dodává Kubásek.

„Někdy opravdu stačí dobrovolníky jen popostrčit zasláním pár pytlů a rukavic, jejich nadšení pak leckdy velmi překvapí. Nebojí se přispět třeba upečenou bábovkou pro dobrovolníky nebo doprovodným programem pro děti,“ říká koordinátorka projektu z Českého svazu ochránců přírody Kateřina Landová a dodává: „Jsme pouhými prostředníky. Snažíme se v lidech podpořit energii udělat něco užitečného pro zdraví svého okolí, zapojit vlastní ruce, ukázat, že to jde a nakonec se společně těšit z čistého a bezpečného prostředí. Rádi bychom, kdyby se lidé zároveň zamysleli i nad tím, zda obal sebraný teď kdesi v přírodě vůbec musel vzniknout.“

Hlavním cílem kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko, není uklidit všechny černé skládky, ale především motivovat veřejnost k nevytváření skládek nových.

Přihlásit se nebo přidat k již přihlášeným skupinám můžete na www.UklidmeCesko.cz

| Poslední úprava: 15. března 2016 (út)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu