Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Velikonoce v Olomouci letos zpestří jedenáctidenní slavnosti « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Velikonoce v Olomouci letos zpestří jedenáctidenní slavnosti

Velikonoce v Olomouci letos zpestří jedenáctidenní slavnosti

Velikonoce v Olomouci letos zpestří jedenáctidenní slavnosti

3. března 2016 (čt)

Velikonoční slavnosti 2016, to je název nové akce, která oživí dění v Olomouci na začátku jara. Během jedenácti dnů zažije Horní náměstí celou sérii koncertů, divadelních představení, soutěží či různých tvořivých dílniček pro děti.

Jak vysvětlil náměstek primátora Pavel Urbášek, konání těchto slavností má přinést oživení v době, kdy se ve městě příliš mnoho akcí neodehrává. „Obraceli se na nás například hoteliéři s tím, že v období Velikonoc už do Olomouce přijíždějí turisté, ve městě ale na rozdíl od léta není mnoho akcí. První pokus v tomto směru jsme udělali už vloni, když jsme před velikonočním pondělím uspořádali jednodenní velikonoční jarmark s kulturním programem. Tehdy to sklidilo velký úspěch,“ říká Pavel Urbášek, který má na radnici na starosti i oblast kultury.

Hlavním pořadatelem slavností bude společnost Kulturní Olomouc. Kromě již zmíněných koncertů, zaměřených především na lidovou a cimbálovou muziku, ale i na renomované skupiny či zpěváky ze světa populární hudby, budou mít návštěvníci šanci zapojit se například do soutěže o nejkrásnější velikonoční vejce.

Na Horním náměstí v Olomouci se představí i divadla Emillion a Tramtarie, zazpívá třeba Ivan Hlas, Vlasta Redl či Jožka Černý, centrem města půjde velikonoční průvod. Slavnosti doprovodí i prodej tradičních řemeslných výrobků a gastronomických specialit v rámci stylového jarmarku.

Součástí letošních velikonočních oslav v Olomouci budou také dvě velká pašijová představení, umělecká podání velikonočního příběhu. V sobotu uvidí Reduta premiéru nového díla skladatele Richarda Pachmana. Půjde o koncertní představení skladeb v podání filharmonie, sboru a sólistů, v němž jsou hudební části propojeny četbou z Bible v podání herečky Libuše Švormové. „Hudbu jsem komponoval téměř každý volný den od léta loňského roku. Jsem velmi vděčný za tuto možnost a zkušenost, ale jsem i rozechvělý z toho, jak bude má hudba znít v provedení velkého symfonického tělesa, sboru a sólistů,“ uvedl autor díla Richard Pachman. Jeho Pašije předvede Moravská filharmonie s dirigentem Petrem Šumníkem a se sólisty Ditou Hořínkovou, Martinou Kociánovou, Andrejem Benešem a s průvodní četbou z Bible v podání Libuše Švormové. Druhé pašijové představení je na programu v pondělí. Osmdesátičlenný sbor Chermon spolu s kapelou a komorním orchestrem v Moravském divadle uzavře celé slavnosti velikonočním autorským hudebním pásmem.

„Letos se odehrají Velikonoční slavnosti poprvé v takovém rozsahu. Pokud se ukáže, že je to životaschopné akce, o kterou má veřejnost zájem, určitě budeme rádi, když takto založíme další tradici,“ dodává primátorův náměstek Urbášek.

Velikonoční jarmark 18.3. – 28.3. - program

Fotografie:

| Poslední úprava: 3. března 2016 (čt)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu