Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Stříbrná pozice pro Olomouc za komunikaci s cestovními kancelářemi « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Stříbrná pozice pro Olomouc za komunikaci s cestovními kancelářemi

Stříbrná pozice pro Olomouc za komunikaci s cestovními kancelářemi

Stříbrná pozice pro Olomouc za komunikaci s cestovními kancelářemi

29. února 2016 (po)

Město Olomouc zabodovalo u odborné veřejnosti časopisu Travel Trade Gazette Czech a získalo druhé místo v anketě TTG TRAVEL ADVARDS 2015. Olomouc byla oceněna jako druhé nejvstřícnější město v komunikaci s cestovními kancelářemi. Na prvním místě se umístila Plzeň, město Olomouc následuje Český Krumlov.

„Je to pro nás velká prestiž i závazek do budoucna, abychom nadále udrželi tento status a byli městem otevřeným ke spolupráci s cestovními kancelářemi a odborníky v cestovním ruchu,“ zhodnotil ocenění náměstek Pavel Urbášek, který má tuto oblast ve své kompetenci.

V letošním, již osmnáctém ročníku, se hlasovalo celkem v šestnácti kategoriích. Anketa se soustředila nejen na zahraniční cestovní ruch, ale hlasovalo se právě i v kategoriích týkajících se domácího cestovního ruchu, který v posledních letech nabývá na významu. „V letošním ročníku TTG TravelAwards se oproti těm minulým zvýšil počet kategorií týkajících se domácího cestovního ruchu,“ uvedla ředitelka TTG Czech Amara Zemplinerová. „Stále více Čechů je totiž toho názoru, že za krásnými zážitky není nutné jezdit pouze do zahraničí. Jsme rádi, že nejen kraje, ale i města a obce se do podpory cestovního stále aktivněji zapojují,“ dodala.

„Ocenění nás velmi potěšilo. Jsme přesvědčeni, že se tím zúročila dobrá spolupráce města Olomouce, Sdružení cestovního ruchu Střední Morava a Olomouckého kraje s agenturou CzechTourism při organizaci konkrétně zaměřených pobytů v Olomouci,“ uvedla vedoucí oddělení cestovního ruchu magistrátu Karin Vykydalová. „Zejména v posledních dvou letech zlepšilo zahraniční zastoupení agentury CzechTourism přístup ke spolupráci s naším regionem a městem. Do Olomouce přijíždí každý měsíc nejméně dvě skupiny zástupců cestovních kanceláří z různých koutů světa, mezi nimi např. z Rakouska, Slovenska, Německa, Španělska, kteří po své návštěvě většinou zapojí Olomouc do své nabídky,“ upřesnila Karin Vykydalová.

Slavnostní ceremoniál letošního ročníku TTG TravelAwards se letos konal v rámci gala večera veletrhu HolidayWorld ve Španělském sále Pražského hradu. TTG TravelAwards je nejstarší a nejprestižnější anketou odborníků v cestovním ruchu v České republice.

Celkové výsledky ankety TTG TRAVEL ADVARDS 2015

Fotografie:

| Poslední úprava: 29. února 2016 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu