Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Primátor zhodnotil práci městské policie « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Primátor zhodnotil práci městské policie

Primátor zhodnotil práci městské policie

Primátor zhodnotil práci městské policie

29. února 2016 (po)

Strážníci Městské policie Olomouc se opět po roce sešli na svém tradičním setkání u příležitosti vyhodnocení jejich práce za uplynulý rok. Primátor města Olomouce Antonín Staněk společně s ředitelem Městské policie Olomouc Pavlem Skalickým vyznamenali nejlepší pracovníky, předali čestné medaile za dlouholetou službu i odznaky vyznamenání.

„Moc rád bych vám všem poděkoval za práci, kterou pro město Olomouc a jeho občany děláte. Právě díky vám se lidé ve městě cítí bezpečněji. A já musím říci, že podle ohlasů, které mám, tomu tak skutečně je,“ řekl v úvodu primátor Staněk.

Po úvodním shrnutí a zhodnocení předchozího roku pak z rukou ředitele městské policie a pana primátora převzalo patnáct zaměstnanců odznaky věrnosti za trvání pracovního poměru v délkách 10, 15 a 20 let. V kategorii „Zaměstnanec roku 2015“ a „Strážník roku 2015“ bylo oceněno celkem osm zaměstnanců městské policie.

V rámci slavnostní ceremonie předali primátor a ředitel MPO i čestné medaile ředitele Městské policie Olomouc “Za zásluhy“ a „Za záchranu života“.

Čestnou medaili ředitele MPO „Za zásluhy“ převzala manažerka prevence kriminality Statutárního města Olomouc Jarmila Fritscherova, která dlouhodobě spolupracuje s Městskou policií Olomouc při realizacích projektů prevence kriminality.

Druhou čestnou medaili převzala za svůj profesionální a srdnatý přístup k práci strážník Petra Pallyová, a to zejména v oblasti organizačně technického zabezpečení výkonu služby.

Čestnou medaili ředitele Městské policie Olomouc „Za záchranu života“ obdržel Ivo Krčmář, který správně vyhodnotil z kamerového záběru přímé ohrožení života ženy. Díky jeho postřehu a profesionalitě a následným organizačním opatřením operačního střediska se nakonec podařilo ženu zachránit.

Primátor poděkoval strážníkům za jejich práci a současně vyjádřil naději, že se bude směřování městské policie v konkrétních oblastech vyvíjet pozitivně. „Jsem rád, že se podařilo, zatím snad alespoň částečně, změnit vnímání práce městské policie občany. Z dojmu o čistě restriktivní práci strážníků, kteří řeší jen špatně zaparkovaná auta na přeplněných olomouckých sídlištích, se postupně stává pocit bezpečí a vědomí toho, že práce strážníka nespočívá v pokutování, ale v ochraně nás všech,“ dodal primátor.

Fotografie:

| Poslední úprava: 29. února 2016 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu