Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Ministryně školství se sešla s vedením města i s řediteli škol « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Ministryně školství se sešla s vedením města i s řediteli škol

Ministryně školství se sešla s vedením města i s řediteli škol

Ministryně školství se sešla s vedením města i s řediteli škol

16. února 2016 (út)

Společné vzdělávání, chystaná novela školského zákona či podpora mládežnického sportu a volnočasových aktivit dětí. To vše byla témata včerejší návštěvy ministryně školství Kateřiny Valachové v Olomouci. Po diskusi s řediteli škol na půdě Univerzity Palackého se setkala také se členy vedení města na olomoucké radnici.

Schůzky s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy se účastnil primátor města Olomouce Antonín Staněk společně se svým náměstkem pro školství Pavlem Urbáškem a poslancem Romanem Váňou. „Jsem rád, že jsme se mohli s paní ministryní potkat a prodiskutovat aktuální témata. Paní Valachová nás informovala o krocích, které ministerstvo plánuje v souvislosti s chystanou novelou školského zákona i o konkrétních dopadech, které bude mít na regiony. Současně jsme se ale zabývali i novými možnostmi podpory sportu a volnočasových aktivit dětí a mládeže. Podmínky se zlepšují, proto těchto nových šancí určitě využijeme,“ vysvětlil primátor Staněk.

Součástí návštěvy ministryně Valachové v Olomouci byla také diskuse s 270 řediteli škol z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje. „Ačkoli to teď v médiích vypadá, že aktuálně nemáme na starosti nic jiného než téma společného vzdělávání, opak je pravdou. Inkluze, nebo-li právě společné vzdělávání, absolutně není největší téma, které by nás zaměstnávalo. Ty problémy ve školství jsou někde úplně jinde, počínaje financováním, které samozřejmě řešíme s ministrem financí.Jsem proto ráda, že se mohu s pedagogickými pracovníky na svých cestách setkat a snad uklidnit tu hysterii kolem společného vzdělávání, která vznikla jakousi mediální kampaní,“ objasnila ministryně současné dění.

Ministryně školství členy vedení města také ujistila o lepších podmínkách pro podporu školství i volnočasových aktivit dětí. Finanční zdroje pro dotační tituly jsou podle ministryně nejvíce naplněné za poslední roky. Bude tak možné žádat o více peněz nejen na rekonstrukce škol, ale i na rozšíření nabídky vyžití pro děti.

Fotografie:

| Poslední úprava: 16. února 2016 (út)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu