Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Městská policie zřídí ostrahu a získá nové posily « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Městská policie zřídí ostrahu a získá nové posily

Městská policie zřídí ostrahu a získá nové posily

Městská policie zřídí ostrahu a získá nové posily

27. ledna 2016 (st)

Novinkami v organizační struktuře Městské policie Olomouc a především obsahem nové koncepce práce do roku 2018 se zabývala olomoucká městská rada. „Nová koncepce práce zohledňuje aktuální vývoj činnosti i změny organizační struktury, kterým olomoucká městská policie prochází,“ vysvětlil radním primátor Antonín Staněk. V koncepci jsou vytyčeny oblasti, kterými se strážníci už zabývají i ty, které by do své činnosti chtěli přidat.

Jednou z novinek bude v dohledné době zřízení ostrahy. Především starší městští strážníci by mohli v budoucnu působit jako ostraha na významných veřejných místech, jako je například objekt radnice a dalších magistrátních prostor, městské hřbitovy či třeba kanceláře, v nichž právě probíhá občas i bouřlivé jednání přestupkové komise.

Jak na jednání rady zaznělo, v posledních letech se Městská policie Olomouc opakovaně potýkala s odchody strážníků do řad Armády České republiky, Celní správy ČR nebo Policie ČR. „Je sice potěšitelné vědět, že vychováváme kvalitní profesionály, ale na druhou stranu bychom chtěli, aby naši strážníci rádi zůstávali ve službě pro město. Chceme, aby měli ve službě takové podmínky, které jim rozhodnutí neodcházet od nás do státních služeb usnadní,“ uvedl primátor Staněk. Personální stabilizace je tedy jedním z cílů městské policie pro příští roky. Práci strážníkům mohou zpříjemnit i takové kroky, jako třeba zajištění klimatizace na pracovištích s nepřetržitou službou, modernizace kamerového systému či pravidelná obměna vozového parku v rozsahu alespoň dvou vozidel ročně.

Mezi další cíle patří třeba ještě užší spolupráce se zástupci komisí městských částí. Jejím výsledkem má být soustředění činnosti hlídek nejen na řešení místních záležitostí veřejného pořádku včetně okrajových lokalit města, ale i regulace zátěže statické dopravy, tedy parkujících aut v sídlištních zástavbách. Městská policie by chtěla rovněž přidat další tři statické kamery do systému, který by pak celkově zahrnoval 24 statických monitorovacích kamer.

Radní se také seznámili s aktuálními změnami v organizační struktuře. Ty obnášejí především jmenování nového zástupce ředitele Tomáše Musila a současně jmenování nových velitelů jednotlivých směn pořádkové a dopravní služby.

S novou koncepcí činnosti městské policie se seznámí také komise pro bezpečnost a prevenci kriminality.

| Poslední úprava: 27. ledna 2016 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu