Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Za peníze z výhry město pomohlo rodinným centrům i maminkám s dětmi « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Za peníze z výhry město pomohlo rodinným centrům i maminkám s dětmi

Za peníze z výhry město pomohlo rodinným centrům i maminkám s dětmi

Za peníze z výhry město pomohlo rodinným centrům i maminkám s dětmi

27. ledna 2016 (st)

Když vloni vyhrálo město Olomouc první místo v soutěži Obec přátelská rodině, získalo spolu s tím i cenu v podobě účelově vázané dotace 2 miliony korun. „Tato dotace se stala významným zdrojem financování prorodinných opatření realizovaných na území města,“ uvedl na jednání rady náměstek primátora Ladislav Šnevajs. „Za tyto prostředky jsme mohli nakoupit například rodinným a mateřským centrům nový nábytek pro děti či počítačovou techniku,“ doplnil náměstek Šnevajs.

Z dotace tak bylo mimo jiné pořízeno vybavení komunitního centra v dnešním klubu seniorů v Peškově ulici 1. Centrum se bude moci pochlubit novým nábytkem a výpočetní technikou v celkové hodnotě přes 256 tisíc korun. Knihovna města Olomouce získala nový dětský nábytek a loutkové divadlo včetně devatenácti loutek, to vše v hodnotě skoro 82 tisíce korun. V rámci projektu komunitní škola získala ZŠ a MŠ Olomouc, Svatoplukova 11 výpočetní techniku v celkové hodnotě 23 755 korun. Maminky uvítají dětský přebalovací pult, který byl za více než 17 tisíc korun pořízen na bezbariérovém WC na pracoviště magistrátu v Hynaisově ulici. Přebalovací pult a dětský nábytek v hodnotě skoro 26 tisíc korun přibyl také v kojící místnosti přímo v budově radnice. „Celkově tedy nyní město pořídilo pro zlepšení služeb rodičům vybavení v hodnotě skoro 372 tisíce korun,“ uzavřel Ladislav Šnevajs výčet novinek v oblasti rodinné politiky.

Všechno toto vybavení bylo zakoupeno v souladu s ministerstvem schválenou specifikací této dotace. To mimo jiné znamená, že zakoupené vybavení zůstane v majetku statutárního města Olomouc a bude dlouhodobě zapůjčeno pro potřeby aktérů rodinné politiky. Radní včera vzali tuto informaci na vědomí a schválili uzavření smluv o výpůjčce s jednotlivými organizacemi.

Z dotace ministerstva práce a sociálních věcí už bylo pořízeno nejen výše zmíněné vybavení, ale uskutečnila se i řada akcí, jako například dětské dny či prázdninové víkendy pro rodiny s dětmi v ArtUm centru, mnoho seminářů, workshopů a dalších aktivit včetně celostátní konference o rodinné politice, ve městě vzniká speciální prohlídková trasa vhodné pro rodiče s dětmi, zmapována byla více než stovka míst, přátelských rodině a uskutečnilo se mnoho dalších projektů. Jedním z nich je i navazující studie rodin v Olomouci, která znamená pokračování Analýzy potřeb rodin a současného stavu jejich naplňování, provedenou v roce 2011 (SocioFactor s.r.o.). Výstupy této studie budou sloužit jako podklad pro novou tvorbu nové koncepce rodinné politiky na následující období.

| Poslední úprava: 27. ledna 2016 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu