Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Startuje Beerfest: první soudek narazil primátor « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Startuje Beerfest: první soudek narazil primátor

Startuje Beerfest: první soudek narazil primátor

Startuje Beerfest: první soudek narazil primátor

26. června 2013 (st)

Slavnostním naražením prvního soudku piva zahájil ve středu 26. června v 15:30 hodin dvanáctý ročník tradičního Beerfestu Olomouc primátor Martin Novotný. Na čtyři dny obsadí areál Korunní pevnůstky celkem 34 hudebních formací a svoji produkci představí 35 pivovarů z celé republiky. Novinkou je třetí hudební scéna, na kterou vybrali kapely lidé svým hlasováním.

K hlavním hudebním hvězdám letošního pivního festivalu bude patřit středeční koncert Mig21 a Wanastowi Vjecy, ve čtvrtek Slovenští Polemic nebo Petr Kolář se skupinou a legendární Kryštof. V pátek a sobotu už budou hrát kapely na třech scénách. „Letošní tři scény jsou zárukou toho, že nevznikne v programu hluché místo. Jakmile dohraje interpret na jedné scéně, začne hrát druhá scéna a třetí se mezitím připravuje. Program bude na sebe navazovat a svůj oblíbený hudební styl si určitě vybere každý,“ upřesňuje dramaturgii festivalu Pavel Spálený.

Letošní novinka - třetí scéna je speciálně určená pro regionální kapely, které lidé vybrali hlasováním na internetu. Celkem zahraje 7 kapel – Olomoučtí Callibos M.S., Fastmade, Spocená uklízečka, Fragmentary, Brainfreeze Paradox, Total Harmony a Cabo Wabo. V pátek zahrají mimo jiné Desmod, N.O.H.A., Ondřej Havelka Melody Makers či Walda Gang. V sobotu pak vystoupí například Fleret, Vypsaná fixa, Václav Neckář a Bacily nebo Portless.

Na pozvání náměstka primátora Jana Holpucha letos na Korunní pevnůstce zahraje ve středu 26. června v 18:00 a ve 20:00 hodin také americké hudební duo Heath & Molly z partnerského města Owensboro v Kentucky. Duo označuje svou hudbu za jedinečný mix stylů roots rock a americana a většinu roku tráví koncertováním po celých Spojených státech. Koncert na olomouckém Beerfestu bude jejich evropským debutem. Heath Eric k tomu říká: „Spousta umělců sní o takové příležitosti. Jsme si jistí, že předání naší hudby mezinárodnímu publiku bude jedinečným zážitkem, a věříme, že z bohaté historie a kultury České republiky načerpáme mnoho inspirace.“ Kromě vystoupení na Beerfestu pak ještě odehrají několik koncertů pro školy.

Letošní ročník bude oproti těm předcházejícím ve výrazně ekologickém duchu – pořadatel zajistí třídění všech odpadů, které pak poputují k recyklaci. „Dohodli jsme se letos s Technickými službami Olomouc, že vznikající odpad budeme maximálně třídit. Na pivní kelímky budou připraveny žluté pytle a budeme návštěvníky upozorňovat, že kelímky patří právě tam,“ popisuje letošní novinku pořadatel Beerfestu Olomouc Pavel Spálený.

Brány festivalu se uzavřou v sobotu v noci. Informace ohledně vstupného, seznam zúčastněných pivovarů a podrobný kulturní program nejdete na webu www.pivnifestival.cz, www.beerfest.cz a na facebookových stránkách.

Fotografie:

| Poslední úprava: 26. června 2013 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu