Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Beerfest představí rekordní počet pivovarů « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Beerfest představí rekordní počet pivovarů

Beerfest představí rekordní počet pivovarů

Beerfest představí rekordní počet pivovarů

28. května 2012 (po)

Rekordních 43 pivovarů z celé republiky a čtyři dny hudební produkce nejznámějších kapel od nás a ze Slovenska. To je 11. ročník tradičního Pivního festivalu v Olomouci, který se i letos koná na Korunní pevnůstce v centru města. Pořadatelé hlásí: vše připraveno, festival kvalitní hudby a dobrého piva vypukne ve středu 30. května a potrvá do sobotních nočních hodin.

Letošní Pivní festival v Olomouci přinese změnu především ve větší účasti malých a rodinných pivovarů. Pro ty z Moravy je připraven dokonce samostatný stan, kde budou moci návštěvníci porovnat značky, ke kterým se v běžných hospodách nedostanou. „Je to nabídka pro znalce, obdivovatele, fajnšmekry a objevovatele nových pivních chutí, aby porovnali produkci malých pivovarů s těmi z velkých pivovarských skupin. Toto mohou zažít opravdu pouze na Beerfestu v Olomouci,“ říká Pavel Spálený, hlavní organizátor celé akce. Svoji produkci na Beerfestu představí více než 43 pivovarů, což celkem znamená přes 100 značek piva. „Letos jsme také připravili pro návštěvníky možnost zakoupení pivních krýglů. Stále více totiž přijíždějí lidé z Německa, Slovenska i dalších okolních zemí a chtějí si odnést nějakou památku na tuto akci. Uvědomujeme si, že spojení piva a dobré muziky je pro návštěvníky velmi atraktivní a tím je tento festival ojedinělý v České republice,“ dodává Spáleny.

K hlavním tahákům letošního festivalu budou zcela nepochybně patřit vystoupení kapel zvučných jmen jako například No Name, Desmod Fleret, Iné Kafe, Turbo nebo zpěváka Richarda Müllera. Lákadlem se určitě stane i 1,5 hodinový koncert bratří Nedvědů nebo partičky z Londýna Hells Bells, která hraje tvorbu skupiny AC/DC. Vystoupí dvakrát a zahraje nejdříve starší a pak novější skladby AC/DC. „Protože přibývá návštěvníků z německy mluvících zemí, zařadili jsme do programu i dvě kapely z Německa. Věříme tak, že si ve čtyřdenním hudebním programu vybere opravdu každý,“ shrnuje kulturní program Pavel Spálený. „Každý den vystoupí na dvou scénách několik kapel. Se vstupenkou za 200.- Kč patří Beerfest v Olomouci k nejlevnějším a přitom nejkvalitnějším festivalům u nás,“ dodává Spálený.

Výjimečnost a přínos pro zviditelnění regionu si letos uvědomilo i olomoucké hejtmanství, které poprvé v historii, v rámci projektu rozvoje turistického ruchu, přispělo na pořádání Beerfestu. Protože se akce koná v Korunní pevnůstce, celý čtyřdenní pronájem za areál putuje na její další obnovu. Korunní pevnůstka nedaleko centra města je ideálním a zřejmě jediným místem, kde se dá podobná akce v Olomouci pořádat.

Slavnostní zahájení Pivního festivalu se koná ve středu 30. května v 16:30 hod. naražením soudku pivovaru Holba Hanušovice náměstkem primátora Statutárního města Olomouce. Brány festivalu se uzavřou v sobotu v noci po promítání kultovního filmu Pulp Fiction.

Informace ohledně vstupného, seznam zúčastněných pivovarů a podrobný kulturní program nejdete na webu www.pivnifestival.cz, www.beerfest.cz a na facebookových stránkách Beerfestu Olomouc.

Pavel Spálený, hlavní organizátor, 608 905 905, Kontakt pro média:

| Poslední úprava: 28. května 2012 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu