Labyrint vášně přinese do divadla erotiku i humor
sdílet

Autorské duo Tomáš Hanzlík a David Hrbek obohatí oslavy dvaceti let od pádu komunismu světovou premiérou původního hudebního dramatu Labyrint vášně, jehož děj je inspirován řeckou mytologií. Hudební drama skladatele Hanzlíka a libretisty Hrbka je plné tajemství, napětí, erotiky a vášně, ale i humoru, krásných kostýmů a dech beroucích masek.

To vše v osmdesáti minutách hudby a zpívaného slova. Hraje orchestr o čtyřech saxofonech, klavíru, kytaře, kontrabasu a bicích. „Zatímco všechny mé předchozí věci byly v podstatě komedie, tak toto je, nechci říct přímo tragedie, ale spíš drama. Jsou tam místa, kde se budete smát, ale dojde i na lámání chleba a jsou tam i vraždy. Vždyť sama ta mytologie je dost drsná, jsou tam různé incestní a zoofiliní vztahy, ze vztahu býka s Pasiphae vznikne Minotaurus. To se všechno snažíme přivést na scénu,“ dodal k pojetí představení Tomáš Hanzlík.

Účinkování v inscenaci se zhostil Hanzlíkův soubor Ensemble Damian a sbor Lenky Mlynářové-Dohnalové. Nenechejte si ujít příběh o tom, kam může člověka zavést vášeň, co je to hrdinství a kdo je dnes hrdina. Slavnostní premiéra se uskuteční v Moravském divadle Olomouc 23. listopadu od 19 hodin.Fotografie:

Valid XHTML 1.0 Transitional