Zavzpomínat i zhlédnout inscenaci Tančírna můžete v Moravském divadle
sdílet

Moravské divadlo v Olomouci se rozhodlo přispět k programu oslav nejen výstavou fotografií, ale také komponovaným vzpomínkovým večerem, který by měl být příjemným vzpomínáním na listopadové dny v hanácké metropoli po dvaceti letech.

Mladý moderátor, který revoluci prožil jako sedmiletý chlapec, Miroslav Ondra, se bude účastníků ptát, jak to tehdy opravdu bylo. „Jedná se o vzpomínkový večer na pořad, který se odehrál v listopadových dnech roku 1989 v sále Moravského divadla Olomouc. Umělci a „tahouni“ sametové revoluce v Olomouci diskutovali s diváky a veřejností,“ dodal dramaturg MDO Miroslav Ondra.

Kromě vyprávění a vzpomínání bude večer doplněn ukázkami inscenace činohry Moravského divadla Tančírna. Proč právě Tančírna? Celá inscenace se totiž odehrává v lokálu. A pro přátelské posezení po dvaceti letech se prostor baru skvěle hodí. „Všichni účastníci budou na jevišti a věřím, že v „lokálu“ se budou cítit lépe než na naaranžovaném jevišti. Navíc Tančírna ukazuje dějiny našeho státu a mimo jiné s nadhledem zobrazuje i období sametové revoluce,“ přiblížil představení Ondra.

Komponovaný vzpomínkový večer v Moravském divadle se uskuteční v pátek 20. listopadu od 20 hodin.Valid XHTML 1.0 Transitional